Home Sport

Sport

Shau nga nëna lojtarin shqiptar, UEFA merr vendimin për serbin Marko Arnautviç

UEFA ka vendosur të hapë një hetim në lidhje me ngjarjen e t urpshme që ndodhi gjatë takimit Austri-Maqedonia e Veriut (3-1). Pasi shënoi...

“Jam mirë”, Eriksen reagon nga spitali dhe publikon foton që po prisnim të gjithë!

Bota e futbollit përjetoi një moment an kthi ditë më parë për shkak se Christian Eriksen u rrë zua papritur në mes të fushës...

Lajm i keq! Dëmtohet ylli i kombëtares shqiptare, humb ndeshjen me Anglinë

Një nga lojtarët kryesorë të formacionit të kuqezinjve të Shqipërisë, mbrojtësi Marash Kumbulla ka pësuar një dëmtim të rëndë menisku në ndeshjen me Andorrën...

E BUJSHME/ Ka fituar disa medalje duke bërë krenar shqiptarët, peshngritësi i njohur përjashtohet përjetë nga sporti, ja pse

Peshngritësi Arbër Çerçizi nga kontrolli i antido pingut i federatës shqiptare të peshngritjes ka rezultuar pozitiv me kok ainë, raportojnë mediat. Kjo federatë vendosi ta...

E rëndë! Covid-i i m err jetën fotogr afit të njohur të sportit

Koro navirusi i ka marrë jet ën në moshën 82-vjeçare fotorep orterit të nj ohur Luigj Preçi. Ky i fun dit ishte foto graf...

E rëndë! N dahet parakohe nga je ta legj enda e futbollit kroat

hu het le gjenda e futbollit k roat, Zlatko Krajncar. 65-vjeçari, ish-sul mu esi i Dinamo Zagreb ka ndërr uar je të në spital...

Fitoi tre medalje në këtë vit, Izmir Smajlaj ende pa shpërblim

Izmir Smajlaj mund të konsid erohet pa fri kë si një nga ata sportistë që bëjnë kren ar Shqipërinë, teksa së fu ndmi atleti...

Trajneri i Barcelonës lë në mes ko nferencën prej gj akder dhjes së papritur nga hunda

Tra jneri i Barcelonës Ronald Koeman është de tyruar sot të ndërpr esë konf erencën e sht ypit para ndes hjes së skua drës...