Home Kuriozitete

Kuriozitete

Konsiderohet si vajza më e bukur në botë, kjo është 6-vjeçarja ruse që ka ‘çmendur’ njerëzit (FOTO)

Ajo është vetëm gjashtë vjeçe por bukuria e dukshme e ka bërë temë në internet. Anastasiya Knyazeva konsiderohet si vajza më e bukur e moshës së saj në botë. Nëna...

E rëndë! Luleshtrydhet shkaktojnë këtë sëmundje shumë të përhapur

Administrata e Ushqimit dhe Barnave (FDA) në SHBA po heton dy marka luleshtrydhesh organike të shitura në shumë dyqane ushqimore, për një lidhje të...

Mjafton të pini 2 gota në mëngjes, Ylli Merja tregon sekretin: Kjo metodë do të largojë toksinat nga trupi

Lodhja është reaksion mbrojtës i organizmit, që në këtë mënyrë na bën me dije se e kemi tepruar. Nganjëherë lodhja është përgjigje ndaj problemeve...

Mos e hani asnjëherë pjeprin para se të flini gjumë, mjekët zbulojnë të vërtetën

Pjepri është një nga frutat më të mira për shëndetin e njeriut. Ai përmban shumë fibër dhe ujë, një kombinim që parandalon konstipacionin dhe mirëmban...

Rrëfehet si asnjëherë më parë Rudina, tregon veprimin që bën pasi regjistron emisionin

Rudina Magjistari ishte e ftuar në emisionin “Në kurthin e Piter Pan”, ku iu përgjigj me shumë sinqeritet dhe dashuri pyetjeve të fëmijëve. Amari, një...

Na ka mbajtur pezull gjithë këto kohë! Luana Vjollca zbulon kur do të rikthehet në ekran

Mes emrave të shumtë në eventin “Elisabetta Franchi”, nuk mund të mungonte gjysma tjetër e Marina Vjollcës, motra më e vogël, Luana. Moderatorja e...

Nusja u kap “mat” duke tradhtuar burrin, Arbana Osmani reagon e traumatizuar

Pas një muaji mjaft aktiv me pushime, Arbana Osmani ka gjetur kohë edhe për ndjekësit e saj të shumtë dhe ka zhvilluar një bisedë...

E kishit menduar ndonjëherë? Florjan Binaj zbulon faktin interesant: 30 vite më parë…

Aktori i njohur i humorit  Florjan Binaj ka ndarë një fakt interesant për ndjekësit. Binaj shkruan se para 30 vitesh kompjuteri me hapësirën më...