Home Lajme Ngatërroi ujin me rakinë dhe e piu, nëna e gjeti 2 vjeçarin...

Ngatërroi ujin me rakinë dhe e piu, nëna e gjeti 2 vjeçarin të vd ekur në dysheme

Ngjarja e rëndë e ndodhur sot në Devoll ku një fëmijë 2 vjeçar është dërguar në spitalin e Bilishtit pa shenja jete.

Në kohën kur nëna po kryente punët e shtëpisë, 2 vjeçari ka marrë një bidon gjysmë litër, duke menduar se ka qenë me ujë, por në fakt ka rezultuar se ishte raki.

Pasi e ka konsumuar sipas mjekëve rakia i ka bllokuar rrugët e frymëmarrjes duke i sjellë vde kjen. Nëna e ka gjeturtë voglin të shtrirë në dysheme dhe menjëherë më pas e kanë çuar në spital por fatkeqësisht fëmija ka ndërruar jetë në banesë.

- Advertisement -

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një familje në fshatin Sul të Devollit.

Njoftimi i po licisë

Paraditen e sotme, në spitalin e Bilishtit, ka mbërritur i pajetë një i mitur 2-vjeçar, nga fshati Sul, Devoll. Nga të dhënat e para dhe deklarimet e stafit mjekësor, dyshohet se fëmija ka humbur jetën pasi ka konsumuar aksid entalisht një sasi pije alkool ike (raki), nga një shishe që familjarët e kishin lënë në banesë. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

- Advertisement -

Must Read

Konsiderohet si vajza më e bukur në botë, kjo është 6-vjeçarja ruse që ka ‘çmendur’ njerëzit (FOTO)

Ajo është vetëm gjashtë vjeçe por bukuria e dukshme e ka bërë temë në internet. Anastasiya Knyazeva konsiderohet si vajza më e bukur e moshës së saj në botë. Nëna...

E rëndë! Luleshtrydhet shkaktojnë këtë sëmundje shumë të përhapur

Administrata e Ushqimit dhe Barnave (FDA) në SHBA po heton dy marka luleshtrydhesh organike të shitura në shumë dyqane ushqimore, për një lidhje të...

Mjafton të pini 2 gota në mëngjes, Ylli Merja tregon sekretin: Kjo metodë do të largojë toksinat nga trupi

Lodhja është reaksion mbrojtës i organizmit, që në këtë mënyrë na bën me dije se e kemi tepruar. Nganjëherë lodhja është përgjigje ndaj problemeve...

Mos e hani asnjëherë pjeprin para se të flini gjumë, mjekët zbulojnë të vërtetën

Pjepri është një nga frutat më të mira për shëndetin e njeriut. Ai përmban shumë fibër dhe ujë, një kombinim që parandalon konstipacionin dhe mirëmban...

Rrëfehet si asnjëherë më parë Rudina, tregon veprimin që bën pasi regjistron emisionin

Rudina Magjistari ishte e ftuar në emisionin “Në kurthin e Piter Pan”, ku iu përgjigj me shumë sinqeritet dhe dashuri pyetjeve të fëmijëve. Amari, një...