Home Kuriozitete Shqiptarja shpallet stilistja e vitit në Britaninë e Madhe, Rama shfaqet më...

Shqiptarja shpallet stilistja e vitit në Britaninë e Madhe, Rama shfaqet më krenar se kurrë

Sukseset nuk kanë të ndalur për stilisten shqiptare, Nensi Dojaka. Pas u shpall fituese e çmimit prestigjioz të Fondacionit Louis Vuitton për stilistët e rinj, ajo ka fituar mbrëmë çmimin tjetër prestigjoz, British Fashion Award. Në këtë mënyrë, Nensi është shpallur stilistja e vitit në Britaninë e Madhe.

Pas këtij lajmin fantastik, ka qenë kryeministri Edi Rama që e ka uruar përmes një foto të publikuar në “Facebook”.

“Pas çmimit prestigjioz të Luis Vuitton për stilistët e rinj Nensi Dojaka, ylli shqiptar i modës, ka fituar mbrëmë çmimin tjetër prestigjoz, British Fashion Award, duke u shpallur stilistja e vitit në Britaninë e Madhe

- Advertisement -

Urime nga zemra dhe krenar për ty Nensi”, ka shkruar ai krahas fotos.

- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

E BUJSHME! Luana Vjollca rikthehet në Top Channel? Moderatorja paralajmëron surpriza: Së shpejti

Luana Vjollca ka treguar në ‘Instagram’ se është bërë shumë nostalgjike për kohën kur punonte në “Digitalb” dhe “Top Channel”. “14 vite më parë, imazh...

Efekte të jashtëzakonshme, mjafton të pini gjysmë gote nga kjo përbërje në mbrëmje para se të shkoni në shtrat

Frutat e thata janë një alternativë e shkëlqyer për ëmbëlsirat.Është po aq i ëmbël, dhe në të njëjtën kohë japin shumë vitamina, minerale dhe...

Vuani nga anemia? Kjo është kura natyrale për të rritur hemoglobinën

Më pas dioksidi i karbonit nxirret gjatë frymëmarrjes. Sipas të dhënave sasia e ulët e hemoglobinës vështirëson kryerjen e këtyre funksioneve në organizëm. Në...

Zakoni i mëngjesit që ju ndihmon të reduktoni dhjamin rreth barkut

Në pamje të parë, mund të mendoni se dhjami i tepërt rreth barkut nuk është ndonjë gjë e madhe por kjo mund të shkaktojë...

Dj Dagz reagon pas incidentit të Einxhel, i drejtohet moderatores: Nuk të them dot baby

Dj Dagz, ka reaguar pas incidentit të ndodhur Einxhel të dashurës së tij. Ai ka thënë se e do shumë moderatoren dhe u shpreh...