Home Kuriozitete I preu këmbën e gabuar pacientit, ndëshkohet mjeku

I preu këmbën e gabuar pacientit, ndëshkohet mjeku

Një kirurg në Austri është gjobitur pasi i ka prerë këmbën e gabuar pacientit në fillim të këtij viti. Pacientit të moshuar iu hoq këmba e djathtë në vend të së majtës ndërsa gabimi u zbulua dy ditë më vonë.

Të mërkurën gjykata në Linz shpalli fajtor kirurgun duke e gjobitur me 2700 euro. E vetja e pacientit i cili vdiq para se çështja të shkonte në gjykatë mori 5000 euro dëmshpërblim.

Pacienti kishte shkuar në një klinikë në Freistadt majin e kaluar për shkak se kishte probleme me këmbën, por kirurgu gaboi gjatë operacionit.

- Advertisement -

Gabimi u zbulua teksa pacientit po i ndërrohej fasha. Drejtori i spitalit kërkoi falje publike në një konferencë shtypi.

- Advertisement -

Must Read

Afërdita shfaqet super e nxeht, tregon gjoksin superseksi!

Afërdita Dreshaj po shijon ende pushimet. Pa djalin e vogël por vetëm me bshkëshortin ajo po kalon ditët më të mira. Së fundmi publikoi një foto...

Reja e Gilit shfaqet superseksi kur del në mbrëmje

Eshtë vera dhe lokalet janë të mbushura më shumë gjatë natës. Duket se edhe reja e Gilit pëlqen të dal kur koha është më e...

Ndryshe nga fotot në internet, Enca na ‘dëshpëron’ me dukjen e saj live!

Enca krenohet me format e saj trupore. Edhe pse ka marrë shumë komente për peshën ajo duket se e ndjen mirë veten keshtu. Por, në Instagram...

Nga bregdeti, Soni Malaj ‘çmend’ ndjeksit me format trupore!

Soni Malaj është kohë të gjatë në skenë. Gjithmonë ka befasur me format e trupi duke u shfaqur si modele. Së fundmi publikoi një foto atraktive...

Me video duke treguar të pasmet Nora shfaqet superseksi!

Nora Istrefi po është aktive së fundmi në Instagram. Ajo publikoi një video ku duket mjaft atraktive. Derisa sillet për të treguar fustanin ajo tregon format...