Home Kuriozitete Piu ujë me limon për një vit, blogerja e famshme tregon efektet...

Piu ujë me limon për një vit, blogerja e famshme tregon efektet e pabesueshme

A keni menduar ndonjëherë se çfarë ndodh me ju nëse pini ujë me limon dhe mjaltë për një vit të plotë? Po, pa ndërprerje për 365 ditë të vitit! Është një blogere e famshme australiane që vendosi të tregojë gjithçka dhe të ndajë me ju benefitet e këtij eksperimenti pas 12 muajsh provë nga ana e saj!

Crystal Davis është një blogere australiane, e cila gjithashtu shkruan poezi. Një ditë ajo vendosi të ndërmarrë një eksperiment të çuditshëm, duke përdorur veten. Ajo vendosi të pijë një gotë ujë, limon dhe mjaltë çdo ditë për një vit të tërë, për të parë nëse ka më shumë përfitime të këtyre përbërësve natyral të kombinuar së bashku ose më shumë efekte anësore?!

Blogerja vendosi të ndajë gjithçka në rubrikën e saj për shëndetin në revistën Elephant duke pranuar përpara gjithë botës se ky eliksir ka efekte fantastike në organizëm. Kujdes! Sasia e limonit ka rëndësi sepse nëse e teproni me të mund të keni probleme në trup!

- Advertisement -

Përfitimet e pirjes së një gote me ujë të ngrohtë çdo ditë me një gjysmë limoni të freskët dhe një lugë çaji mjaltë organik janë:

Lëkura më e pastër

Metabolizmi është përmirësuar

Tretja është ndikuar pozitivisht

Nuk vuan nga gripi apo së mundje të tjera gastro-intesinale për një vit

Nuk vuan për një vit nga së mundje të fytit

Sistemi imunitar është përforcuar

Ndjenja e ngopjes është promovuar

Ajo u bë një “morning person” pa pasur nevojën e kafesë në mëngjes

Por ka edhe kundërindikacione! Limoni, nëse pihet çdo ditë, është i dëmshëm për ata që vuajnë nga gastriti, refluksi apo ulçera. Stomaku mund të preket. Dhe kështu edhe goja për shkak të aciditetit të limonit.

Por, përfitimet e organizimit janë shumë më të mëdha në krahasim me efektet anësore, ndaj pse të mos e provoni!

- Advertisement -

Must Read

Afërdita shfaqet super e nxeht, tregon gjoksin superseksi!

Afërdita Dreshaj po shijon ende pushimet. Pa djalin e vogël por vetëm me bshkëshortin ajo po kalon ditët më të mira. Së fundmi publikoi një foto...

Reja e Gilit shfaqet superseksi kur del në mbrëmje

Eshtë vera dhe lokalet janë të mbushura më shumë gjatë natës. Duket se edhe reja e Gilit pëlqen të dal kur koha është më e...

Ndryshe nga fotot në internet, Enca na ‘dëshpëron’ me dukjen e saj live!

Enca krenohet me format e saj trupore. Edhe pse ka marrë shumë komente për peshën ajo duket se e ndjen mirë veten keshtu. Por, në Instagram...

Nga bregdeti, Soni Malaj ‘çmend’ ndjeksit me format trupore!

Soni Malaj është kohë të gjatë në skenë. Gjithmonë ka befasur me format e trupi duke u shfaqur si modele. Së fundmi publikoi një foto atraktive...

Me video duke treguar të pasmet Nora shfaqet superseksi!

Nora Istrefi po është aktive së fundmi në Instagram. Ajo publikoi një video ku duket mjaft atraktive. Derisa sillet për të treguar fustanin ajo tregon format...