Home Lajme Mund t’ju jenë dukur normale, por këto 7 shenja tregojnë se trupi...

Mund t’ju jenë dukur normale, por këto 7 shenja tregojnë se trupi juaj është plot me toksina

Ushtroheni rregullisht dhe pini shumë lëngje, por sërish keni shqetësime që nuk e dini nga çfarë shkaktohen? Ndiheni vazhdimisht të lodhur, keni probleme me stomakun, keni dhi mbje të shpeshta koke dhe ndryshime të humorit. Problemi mund të jetë me h elmet që futen në trup. Këto toksina mund të hyjnë në trup në disa mënyra, si: përmes pastës së dhëmbëve, deodorantit, kremrave, ujit të kontaminuar, frutave, perimeve dhe mishit.

Këto simptoma tregojnë se trupi juaj është plot me toksina.

Ndjesi e vazhdueshme lodhjeje

- Advertisement -

Kur jeni të lodhur që nuk keni gjumë të mjaftueshëm ose kur punoni shumë gjatë ditës, është një ndjenjë normale. Por nëse vazhdimisht ndiheni të rraskapitur, do të thotë që trupi juaj bllokohet nga helmet. Do të ishte mirë të bënit një ndryshim në zakonet e ngrënies dhe në ato të përditshmërisë.

Ndryshimet në peshën e trupit

Nëse ushtroheni rregullisht dhe kufizoni konsumimin e kalorive, por ende nuk humbni peshë, problemi mund të jenë toksinat e grumbulluara në trup. Helmet që hyjnë në trup ndikojnë gjithashtu në hormone, kjo është arsyeja pse pesha e trupit mund të luhatet vazhdimisht. Pini sa më shumë ujë të pastër.

Frymë e keqe

Fryma e keqe nuk është vetëm pasojë e higjienës së dobët të gojës. Mund të tregojë probleme në sistemin e tretjes dhe mund të jetë një shenjë se mëlçia po lu fton me një sasi të madhe he lmi.

Keni vështirësi në jashtëqitje

Kjo simptomë e he lmimit mund të shoqërohet me dhimbje barku dhe dhimbje koke. Për shkak të sasisë së madhe të he lmeve, zorrët janë të vështira për të punuar dhe kjo është arsyeja pse stoli forcohet, gjë që çon në zbrazje të vështirë.

Ndjeshmëria e aromës

Nëse reagoni shumë ndaj ndonjë erë, kjo do të thotë që trupi juaj po ju dërgon një sinjal se është i ngarkuar me kimikate. Kjo simptomë shpesh mund të shoqërohet me dhi mbje koke dhe të vjella.

Dhimbje muskulare

Helmet fjalë për fjalë “hanë” muskujt dhe nyjet. Nëse vuani vazhdimisht nga dhimbje muskulare dhe ato nuk kalojnë edhe kur jeni aktiv fizikisht, duhet të dini që trupi juaj mund të jetë i mbushur me toksina.

Relacionet e lëkurës

Shfaqja e puçrrave në lëkurë, veçanërisht nëse ato janë të dhimbshme dhe ju kruhen, është një shenjë e qartë që trupi është i ngarkuar me toksina (si nga ushqimi ashtu edhe nga kozmetika).

- Advertisement -

Must Read

Afërdita shfaqet super e nxeht, tregon gjoksin superseksi!

Afërdita Dreshaj po shijon ende pushimet. Pa djalin e vogël por vetëm me bshkëshortin ajo po kalon ditët më të mira. Së fundmi publikoi një foto...

Reja e Gilit shfaqet superseksi kur del në mbrëmje

Eshtë vera dhe lokalet janë të mbushura më shumë gjatë natës. Duket se edhe reja e Gilit pëlqen të dal kur koha është më e...

Ndryshe nga fotot në internet, Enca na ‘dëshpëron’ me dukjen e saj live!

Enca krenohet me format e saj trupore. Edhe pse ka marrë shumë komente për peshën ajo duket se e ndjen mirë veten keshtu. Por, në Instagram...

Nga bregdeti, Soni Malaj ‘çmend’ ndjeksit me format trupore!

Soni Malaj është kohë të gjatë në skenë. Gjithmonë ka befasur me format e trupi duke u shfaqur si modele. Së fundmi publikoi një foto atraktive...

Me video duke treguar të pasmet Nora shfaqet superseksi!

Nora Istrefi po është aktive së fundmi në Instagram. Ajo publikoi një video ku duket mjaft atraktive. Derisa sillet për të treguar fustanin ajo tregon format...