Home Kuriozitete Lidhja treshe, pendohet Egla Harxhi? Ngre gishtat e mesit, ç’ndodhi në program

Lidhja treshe, pendohet Egla Harxhi? Ngre gishtat e mesit, ç’ndodhi në program

Përdorimi i medias sociale nga mosha të ndryshme është kthyer shqetësim për shoqërinë duke sjellë edhe incidente mes të rinjve. Referuar rastit të Kozakut, në studion e Abc e Pasdites me Ermal Peçi ishin Egla Harxhi dhe psikilogia Eralba Zeneli, të cilat biseduan pikërisht për këtë.

Psikologia theksoi fëmijët dhe adoleshentët harxhojnë orë të tëra  sepse videot janë shumë të shkurtra dhe nuk të mërzisin, dhe ti kalon shumë shpejt nëpër videot e tjera. Sipas saj, në Tik Tok është shumë i pranuar bullizmi dhe kjo është një gjë shumë negative.

Zeneli pohoi se edhe djali i saj është përdorues Tik Tok dhe harxhon shumë kohë duke parë video të ndryshme.

- Advertisement -

“Videot që çuni im më tregon ndonjëherë… psh më tregoi një video të njerit që bënte një lloj eksperimenti kot fare që unë nuk e kuptova çfarë eksperimenti ishte, ndërsa djali më tha “është shumë për të qeshur”.

Egla përpos arkitekte mbete ai personazhi i zhurmshëm që bëri lëmsh rrjetin me deklaratat e saj të para disa viteve rreth lidhjes treshe. Duket se ajo mban të njëjtin qëndrim për deklaratën sepse është e përgjegjshme për çka bën, vetëm sqaroi se gjithçka ishte për një qëllim.

“Në momentin që unë kam dalë publikisht dhe kam thënë diçka unë përgjegjësinë e mbaj vetë për ato që them”.

Ermali e pyet nëse ka qenë të qëllimshme deklaratat e saj?

Ajo shprehet se: “Deri diku edhe po sepse unë jam natyrë që edhe provokoj me argumenta dhe jo kot, apo vulg”.

Ndonëse Ermali e pyet sërish që provokoi tek termi dhe koncepti familje, por Egla shtoi se edhe provokimi I saj vinte pikërisht në konceptim e familjes.  Ramë në kurth? Ajo qesh dhe ngre gishtat e mesit nga kamera.

- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

Shkrin rërën në veshka dhe iu rinon, kjo është receta që bën mrekullinë me vetëm një gllënjkë

Mëlçia në trupin tonë është një lloj fabrike gjakut. Merr pjesë në ripërtëritjen e tij, dhe gjithashtu ndihmon në forcimin dhe stimulimin e tretjes...

Me siguri i konsumoni çdo ditë! Shmangni këto produkte për një bark të sheshtë

Nëse doni një stomak të sheshtë, qëndroni larg nga tre ushqimet që me siguri i konsumoni çdo ditë! Djegia e yndyrës “kokëfortë” rreth belit është...

Përgatiten fare lehtë, këto janë kurat natyrale për virozat e stinës dhe kollën

Me temperaturat e ulëta, rishfaqet kolla si një nga sim ptomat më tipike. Sidomos në rastet kur kolla është ende jo e thellë dhe nuk...

I preu këmbën e gabuar pacientit, ndëshkohet mjeku

Një kirurg në Austri është gjobitur pasi i ka prerë këmbën e gabuar pacientit në fillim të këtij viti. Pacientit të moshuar iu hoq këmba e...

Shqiptarja shpallet stilistja e vitit në Britaninë e Madhe, Rama shfaqet më krenar se kurrë

Sukseset nuk kanë të ndalur për stilisten shqiptare, Nensi Dojaka. Pas u shpall fituese e çmimit prestigjioz të Fondacionit Louis Vuitton për stilistët e rinj, ajo...