Home sh Kjo është lulja që pastron veshkat, largon diabetin, ul kolesterolin dhe problemet...

Kjo është lulja që pastron veshkat, largon diabetin, ul kolesterolin dhe problemet e stomakut

Kjo është lulja që paston veshkat, ul kolesterolin, largon diabetin dhe problemet e stomakut

Lule radhiqe është një bimë e njohur mijëvjeçare dhe vetitë e saj mjekësore janë përdorur në trajtimin e sëmunddjeve të ndryshme shëndetësore.

- Advertisement -

Ajo detoksifikon mëlçinë, rregullon nivelin e kolesterolit, trajton alergjitë dhe është ndihmë e madhe për gratë shtatzëna.

Kjo bimë është e mirë për t’u konsumuar në fillim të pranverës, në muajin prill, dhe duhet marrë nga vende të cilat nuk janë shumë të ndotura. Luleradhiqe trajton diabetin, pastron gj akun, rregullon metabolizmin dhe trajton problemmet e rëndaa të stomakut.

Gjethet e saj janë të larta në vitamina dhe mund të shtohet në sallata dhe ushqim të ndryshëm për t’ju ndihmuar të humbni peshë dhe të merrni ushqyesit e nevojshëm. Lulet e saj janë përdorur në përgatitjen e shurupit i cili pastron gj akun, ndihmon tretjen, dhe heq kollën.

Çaj luleradhiqe përgatitet nga bimë të thata, të copëtuara dhe të grira. Merrni një gjysmë lugë çaji nga kjo përzierje dhe shtojeni atë në një kanë me ujë për të përgatitur çajin. E vloni dhe për 20 minuta. Pastaj e pini një gotë të tij tre herë në ditë.

- Advertisement -

Must Read

Afërdita shfaqet super e nxeht, tregon gjoksin superseksi!

Afërdita Dreshaj po shijon ende pushimet. Pa djalin e vogël por vetëm me bshkëshortin ajo po kalon ditët më të mira. Së fundmi publikoi një foto...

Reja e Gilit shfaqet superseksi kur del në mbrëmje

Eshtë vera dhe lokalet janë të mbushura më shumë gjatë natës. Duket se edhe reja e Gilit pëlqen të dal kur koha është më e...

Ndryshe nga fotot në internet, Enca na ‘dëshpëron’ me dukjen e saj live!

Enca krenohet me format e saj trupore. Edhe pse ka marrë shumë komente për peshën ajo duket se e ndjen mirë veten keshtu. Por, në Instagram...

Nga bregdeti, Soni Malaj ‘çmend’ ndjeksit me format trupore!

Soni Malaj është kohë të gjatë në skenë. Gjithmonë ka befasur me format e trupi duke u shfaqur si modele. Së fundmi publikoi një foto atraktive...

Me video duke treguar të pasmet Nora shfaqet superseksi!

Nora Istrefi po është aktive së fundmi në Instagram. Ajo publikoi një video ku duket mjaft atraktive. Derisa sillet për të treguar fustanin ajo tregon format...