Home Sport Jo më Lamborghini/Kjo është makina më e shpejtë në botë

Jo më Lamborghini/Kjo është makina më e shpejtë në botë

Kjo makinë është shpallur më e shpejta në botë. Muajin e kaluar, Mercedes-AMG GT Black Series u pa teksa garonte në pistën e garave, duke vendosur një kohë rekord të saj.

Dhe në këtë mënyrë, ka marrë titullin “Makina më e shpejtë në botë”, duke thyer rekordin e Lamburghinit Aventador SVJ.

Prodhuesi gjerman i automobilave, njoftoi se makina kishte kapur rekordin e xhiros së makinës së prodhimit në një kohë prej 6 minutave e 43 sekonda, në pistën e gjatë 20 kilometra.

- Advertisement -

Rezultatet u certifikuan nga kompania e pavarur, e quajtur Wige Solutions, e cila siguron kohën, videon dhe shërbime të tjera për industri të ndryshme, përfshirë motorsportet.

- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

Shkrin rërën në veshka dhe iu rinon, kjo është receta që bën mrekullinë me vetëm një gllënjkë

Mëlçia në trupin tonë është një lloj fabrike gjakut. Merr pjesë në ripërtëritjen e tij, dhe gjithashtu ndihmon në forcimin dhe stimulimin e tretjes...

Me siguri i konsumoni çdo ditë! Shmangni këto produkte për një bark të sheshtë

Nëse doni një stomak të sheshtë, qëndroni larg nga tre ushqimet që me siguri i konsumoni çdo ditë! Djegia e yndyrës “kokëfortë” rreth belit është...

Përgatiten fare lehtë, këto janë kurat natyrale për virozat e stinës dhe kollën

Me temperaturat e ulëta, rishfaqet kolla si një nga sim ptomat më tipike. Sidomos në rastet kur kolla është ende jo e thellë dhe nuk...

I preu këmbën e gabuar pacientit, ndëshkohet mjeku

Një kirurg në Austri është gjobitur pasi i ka prerë këmbën e gabuar pacientit në fillim të këtij viti. Pacientit të moshuar iu hoq këmba e...

Shqiptarja shpallet stilistja e vitit në Britaninë e Madhe, Rama shfaqet më krenar se kurrë

Sukseset nuk kanë të ndalur për stilisten shqiptare, Nensi Dojaka. Pas u shpall fituese e çmimit prestigjioz të Fondacionit Louis Vuitton për stilistët e rinj, ajo...